KADŹ FILTRACYJNA MADE IN HYDRO-INSTAL

Urządzenia do browarów produkcji Hydro-Instal stają się coraz popularniejsze. Nasz dział zbiorników ze stali nierdzewnej zaangażował się właśnie w kolejny projekt z tej branży. Tym razem na zamówienie Browaru z okolic Wrocławia wykonujemy kadź filtracyjną o średnicy sita Ø 2100mm. Zamówione zostały również 4 tanki fermentacyjne do piwa o pojemności 55hl.

Firma Hydro-Instal podjęła się kilka lat temu opracowania własnej linii wyspecjalizowanych urządzeń do browarów, w skład których wchodzą m.in.: urządzenia do warzenia piwa, jego fermentacji i leżakowania. W tym czasie wykonaliśmy kilka nowoczesnych kadzi filtracyjnych charakteryzujących się doskonałymi parametrami filtrowania oraz klarowania brzeczki, tak piw o niskim ekstrakcie, jak i bardzo wysokim do 24 Blg. Nasze urządzenia do browarów wykonywane są w innowacyjnej technologii z zastosowaniem sit przygotowywanych w technologii 3D, z systemem filtracji grawitacyjnej, jak i grawitacyjno-pompowej. Wszystkie nasze kadzie są izolowane, co zapobiega studzeniu złoża.

Każda z produkowanych kadzi filtracyjnych posiada system płynnej regulacji obrotów oraz podnoszenia noży mieszająco-tnących. Standardowo dostosowujemy na życzenie klienta system mechanicznego wyrzutu młóta po zakończonym procesie filtracyjnym.
Każda kadź filtracyjna w standardzie posiada system mycia CIP pod sitami bez konieczności ich wyjmowania.

Zastosowane rozwiązania wpływają bez wątpienia na zwiększenie klarowności piwa. Poniżej kilka zdjęć kadzi filtracyjnych naszej produkcji: