Share on facebook

INSTALACJA WENTYLACJI

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać jak ważna jest skuteczna instalacja wentylacji hal produkcyjnych, która odprowadza zanieczyszczone powietrze i jednocześnie zapewnia dopływ oczyszczonego powietrza na potrzeby pracowników. Nasz dział instalacji przemysłowych oddał do użytku taką właśnie instalację. Była to wentylacja na hali produkcyjnej jednego z największych zakładów produkujących opakowania z tworzyw sztucznych.

Wentylacja została wykonana w oparciu o nową centralę wentylacyjną z nagrzewnicą i chłodnicą glikolową.

Firma Hydro-Instal dostarczyła i zamontowała centralę wentylacyjną o wydajności 50tys. m3/h wraz z automatyką. W ramach prac zamontowano nowe wentylatory dachowe, kanały stalowe ocynkowane, oraz kanały tekstylne (tkaninowe), które zyskują coraz większą popularność. Ich zaletą jest duża higieniczność oraz możliwość łatwego montażu w systemach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych dzięki czemu znajdują zastosowanie w zakładach produkcji spożywczej i w innych miejscach wymagających szczególnej higieny. Dodatkowo, takie kanały są tańsze i lżejsze od tradycyjnych kanałów wykonywanych ze stali ocynkowanej.

W zakresie naszych prac uwzględniono również sterowanie centralą wentylacyjną i wentylatorami w nadciśnieniu w hali produkcyjnej.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji: