Share on facebook

INSTALACJA WENTYLACJI ODCIĄGOWEJ

Nasza ostatnia realizacja działu instalacji przemysłowych dotyczyła wykonania instalacji wentylacji odciągowej ze stanowisk ładowania wózków. Instalacja była wykonana w zakładzie produkującym opakowania z tworzyw sztucznych.

Wentylacja odciągowa to typ wentylacji mechanicznej, w której wentylatory wyciągowe pracują w celu odprowadzenia zużytego powietrza i wilgoci powstałej w zakładzie. W tym celu wykorzystaliśmy wentylator w wykonaniu przeciwwybuchowym, który został umieszczony na dachu budynku.

Zostały zamontowane duże okapy wentylacyjne o wymiarach 2,5m x3,7m oraz kanały wentylacyjne z blachy stalowej ocynkowanej.

Łączenie instalacji rurowej wykonaliśmy poprzez specjalny system złączek METU z uszczelkami (szybkozłączki). Jest to zoptymalizowany system połączeń umożliwiający szybki montaż oraz demontaż. Cały system wentylacji sterowany będzie falownikowym układem sterującym FAUST. Układ ten pozwala utrzymać 2 różne prędkości przepływu w kanałach wentylacyjnych w 2 strefach: dziennej i nocnej. Prędkość przepływu, jak również czas trwania stref mogą być dowolnie konfigurowane przez użytkownika. Dzięki zastosowaniu takiego systemu nie tylko obniżymy hałas wytwarzany przez wentylator dachowy ale również obniżymy zużycie energii elektrycznej przez silniki wentylatorów.

Poniżej kilka zdjęć z wykonanych prac: