Share on facebook

MIESZALNIK NA KREW

Mieszalnik na krew to kolejna już realizacja działu zbiorników ze stali kwasoodpornej dla największej w Polsce firmy mięsnej, specjalizującej się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych.  

Mieszalnik, o którym mowa to zbiornik pionowy, trzypłaszczowy, z płaszczem chłodzącym pillow – plate  na części walcowej oraz dennicy dolnej. Zbiornik w całości wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Mieszalnik, którego pojemność to 25m3, służy do schładzania, magazynowania oraz mieszania krwi z uboju zwierząt. W celu lepszego mieszania krwi zastosowano specjalne mieszadło typu U-Z, które jest bardzo wydajne w mieszaniu zwłaszcza substancji o niskiej i średniej lepkości. Mieszalnik wyposażyliśmy we wszelkie niezbędne króćce technologiczne, jak również układ mycia CIP ze stacjonarnymi głowicami myjącymi. Dodatkowo, do zbiornika dołączona była drabina aluminiowa umożliwiająca dostęp do włazu górnego na zbiorniku.

Mieszalnik na krew był tylko częścią większego zamówienia, w skład którego wchodziły dwa mniejsze zbiorniki ze stali kwasoodpornej. Były to: mieszalnik bezciśnieniowy do antykoagulantu o pojemności 0,6m3 oraz zbiornik do instalacji CIP o pojemności 0,6m3, które dostarczyliśmy Klientowi już wcześniej.

Było to już trzecie zamówienie od tego Inwestora. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji: