Share on facebook

MIESZALNIKI ZE STALI KWASOODPORNEJ

Pierwsze 6 z 16 zbiorników ze stali kwasoodpornej do nowego zakładu zajmującego się produkcją ekstraktów roślinnych wyjechało z naszej firmy.

Jednym z wymogów Inwestora było wykonanie zbiorników przy użyciu technologii do spawania obwodowego oraz spawania wzdłużnego typu plazmowego. Jako producent zbiorników ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej z ponad 10 letnim doświadczeniem stosujemy obydwie te technologie w naszym zakładzie produkcyjnym. Niewątpliwie, miało to wpływ na wybór naszej firmy jako Wykonawcy tak dużej inwestycji.

Pierwsza seria zbiorników dostarczonych do klienta obejmowała:

  • Zbiornik procesowy przeznaczony do mieszania wody/roztworu etanolu o pojemności 10m3 jest to zbiornik pionowy, jednopłaszczowy. Elementy mieszalnika mające kontakt z medium wykonane są z blachy kwasoodpornej w gatunku AISI 316L, pozostałe zaś z blachy w gat. AISI304. Mieszalnik wyposażony został w mieszadło śmigłowe wraz z motoreduktorem w wykonaniu ATEX.
  • Zbiornik procesowy przeznaczony do mieszania ekstraktu roślinnego o pojemności 10m3 jest to zbiornik pionowy, dwu-płaszczowy. Elementy mieszalnika mające kontakt z medium wykonane są z blachy kwasoodpornej w gatunku AISI 316L, pozostałe zaś z blachy w gat. AISI 304. Mieszalnik wyposażony w mieszadło śmigłowe wraz z motoreduktorem w wykonaniu ATEX.
  • Zbiornik procesowy ze stali kwasoodpornej o pojemności 6m3 przeznaczony do mieszania ekstraktu roślinnego. Jest to zbiornik pionowy, dwu-płaszczowy. Elementy mieszalnika mające kontakt z medium wykonane są z blachy kwasoodpornej w gat. AISI 316L, pozostałe zaś z blachy w gat. AISI w gat. 304. Mieszalnik wyposażony w mieszadło ramowe ze skrobakami wraz z motoreduktorem w wykonaniu ATEX.
  • Zbiornik magazynowy ze stali kwasoodpornej o pojemności 10m3 przeznaczony do magazynowania ekstraktu etanolu. Jest to zbiornik pionowy, jednopłaszczowy, bezciśnieniowy wyposażony w niezbędne króćce technologiczno-pomiarowe.

Zamówione u nas zbiorniki stanowią element instalacji i będą służyły do produkcji, mieszania, buforowania i magazynowania ekstraktów roślinnych/ziołowych stosowanych w  nutroceutykach.

Nutraceutyki są to środki spożywcze łączące w sobie wartości żywieniowe i cechy środków farmaceutycznych. Nutraceutyki są stosowane w celu uzupełnienia diety o substancje pochodzenia naturalnego, które występują normalnie w żywności. Ich głównym źródłem są warzywa i owoce, ale możemy do nich zaliczyć również substancje dodatkowe, preparaty prozdrowotne czy konkretne artykuły spożywcze.

W ramach realizacji projektu zostało nam jeszcze 10 zbiorników do wywiezienia.

Poniżej kilka zdjęć zbiorników z pierwszej wysyłki: