Share on facebook

TOPIELNIK DO KOSMETYKÓW

Dla jednego z Klientów z branży kosmetycznej zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy topielnik ze stali kwasoodpornej. Topielnik ma za zadanie rozpuszczanie twardych olejów wchodzących w skład masy kosmetycznej a następnie ich ujednolicenie podczas mieszania. Żeby to osiągnąć zastosowaliśmy mieszadło kotwicowe ze skrobakami ściany i dennicy, jak również z łamaczem. Regulacja obrotów mieszadła jest płynna i odbywa się z poziomu panelu sterowniczego na szafce sterowniczej.

W procesie topienia olejów, do którego wykorzystywany jest dany topielnik,  konieczne jest zachowanie stałej temperatury oraz wymieszanie produktu. Podgrzewanie czynnika w płaszczu grzewczym odbywa się za pośrednictwem zestawu grzałek o mocy 3x6kW wyposażonych w czujnik temperatury. Po ogrzaniu czynnika do zadanej temperatury grzałki zostają wyłączone. Jeżeli temperatura wsadu spadnie o 2°C wówczas automatycznie załączane są wszystkie grzałki, co zapobiega zagotowaniu się wody grzewczej w płaszczu. Monitoring temperatury wsadu możliwy jest dzięki czujnikowi, który osadzony jest w łamaczu. Napełnienie zbiornika odbywa się przez górną uchylaną pokrywę wyposażoną w czujnik indukcyjny. Otwarcie pokrywy powoduje automatyczne zatrzymanie mieszadła.

Sterowanie całym procesem odbywa się za pomocą szafki sterowniczej.

Topielnik naszej produkcji jest zbiornikiem przejezdnym o pojemności 150 litrów. Jest on posadowiony na 4 nogach z kołami, w tym 2 skrętne z możliwością blokady.  Składa się ze zbiornika głównego izolowanego wełną mineralną o grubości 50mm, która osłonięta jest płaszczem zewnętrznym kwasoodpornym. Wszystkie powierzchnie mające kontakt z produktem wykonaliśmy ze stali AISI 316. Pozostałe zaś, ze stali w gatunku AISI 304.

Poniżej, kilka zdjęć gotowego zbiornika: