Share on facebook

WARZELNIA DLA BROWARU JASTRZĘBIE

 

Dobór urządzeń w browarze odgrywa podstawową rolę w jego późniejszym funkcjonowaniu. Zastosowane w browarze zbiorniki mają bezpośrednie przełożenie na jakość produkowanego w nich piwa. W końcu, dobre piwo zaczyna się w zbiorniku. Oczywiście każdy browar ma swoją własną, unikalną recepturę warzenia piwa, której pilnie strzeże. Ale czy to wystarczy? Musimy jeszcze mieć w czym je warzyć. Dlatego też, tak niezwykle istotny jest wybór dobrego producenta zbiorników, urządzeń oraz instalacji technologicznych dla przemysłu browarniczego. I to jest właśnie nasz wkład w produkcję tego złotego trunku.

Firma Hydro-Instal posiada bogate doświadczenie w produkcji zbiorników, urządzeń i instalacji technologicznych dla browarnictwa. Zapewniamy konsultacje i wsparcie nie tylko w czasie instalacji i montażu, ale również po uruchomieniu.

Zbiorniki produkujemy ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej. Zbiorniki ze stali szlachetnych nie tylko gwarantują najwyższą jakość warzonego w nich piwa, ale również bardzo dobrze wyglądają. Browar jest po prostu wart pokazywania. Jest to niezwykle istotne choćby w browarach restauracyjnych, gdzie cały sprzęt ma pełnić również rolę reklamową i w związku z tym jest wystawiony na oczy wielu odwiedzających gości.

Dzięki naszej bogatej ofercie i ścisłej współpracy z klientem na każdym etapie,  począwszy od projektu aż po montaż, mieliśmy okazję uczestniczyć w procesie budowy i modernizacji wielu browarów w Polsce. Ostatnie tygodnie spędziliśmy w Browarze Jastrzębie, gdzie oddaliśmy do użytku serce browaru – warzelnię o wybiciu 30 hl. Jest to warzelnia sześcionaczyniowa o wybiciu 30 hl. Wyprodukowana przez nas warzelnia składa się z takich zbiorników, jak: kadź zacierna, kocioł zacierny, kocioł warzelny, kadź filtracyjna, zbiornik pośredni czy Whirpool. Układ taki pozwala na wybicie do 6 warek na dobę. Dodatkową zaletą takiej konfiguracji jest możliwość przeprowadzenia 3 procesów w tym samym czasie, tj. zacierania, filtrowania i gotowania brzeczki.

Warzelnia jest tak zaprojektowana aby umożliwić pełną kontrolę nad całym procesem warzenia piwa oraz aby zapewnić produkt najwyższej jakości.

Dodatkowo, każdy zbiornik warzelni jest wykonany z myślą o użytkowniku finalnym i jego wygodzie.

Wykonaliśmy również 3 zbiorniki fermentacyjne o pojemności 60 hl każdy oraz zbiornik leżakowy o tej samej pojemności. Każdy zbiornik wyposażyliśmy w niezbędne przyłącza, czujniki oraz akcesoria według potrzeb procesu technologicznego i wymagań klienta.

Wszystkie zbiorniki, zarówno do warzelni, jak i do fermentacji wyprodukowaliśmy są ze stali kwasoodpornej.

Nasza rola w browarze dobiegła końca. Teraz pozostało nam tylko czekać na pyszne piwo i kolejne zamówienia 🙂