Share on facebook

ZBIORNIK DO UTYLIZACJI LODÓW

Lody to jeden z najpopularniejszych deserów. Kojarzą nam się z latem, beztroską i wypoczynkiem. Dlatego tak chętnie po nie sięgamy. A co jeśli trzeba je zutylizować? Pewnie część z nas chętnie by się tego podjęła w zaciszu własnego domu, przed telewizorem, z łyżką w ręce 🙂

Ale nie o taką ‘utylizacje’ chodzi. Służą do tego specjalne urządzenia. Jedno z nich właśnie wyjechało z firmy Hydro-Instal i trafiło do największego producenta lodów w Polsce.

Był to zbiornik do utylizacji lodów w różnej formie (lody na patyku również). Lody zostają umieszczane w specjalnie do tego przeznaczonym, demontowanym koszu gdzie zostają podgrzane do temperatury ok. 20°C i roztopione. Wymogiem koniecznym jest pozostanie patyczków w koszu i uniemożliwienie przedostania się ich do instalacji. Rozrzedzone lody trafiają do głównej części zbiornika gdzie są mieszane a następnie spuszczane do oczyszczalni. W ciągu doby jest przetwarzane w ten sposób około 6 ton lodów.

Zbiornik do utylizacji lodów jest zbiornikiem jednopłaszczowym wykonanym ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 304. Aby podgrzać lody na części walcowej i dennicy dolnej zastosowaliśmy płaszcze grzewcze pillow-plate. Za mieszanie odpowiada zaś mieszadło łopatowe z napędem.

Na zdjęciach efekty naszej pracy: