Share on facebook

ZBIORNIK MAGAZYNOWY DO PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO

Na zewnątrz upały, ale i na naszej produkcji gorąco. Właśnie wywieźliśmy i zamontowaliśmy kolejny zbiornik magazynowy do przemysłu spożywczego. Tym razem na zamówienie największego w Polce zakładu przetwórstwa ziemniaka wykonaliśmy zbiornik magazynowy do syropu glukozowego, który znajduje zastosowanie w przemyśle cukierniczym do produkcji m.in. cukierków, żelków, galaretek czy polew.

Zbiornik magazynowy, o którym mowa, jest zbiornikiem dwupłaszczowym o pojemności 55m3. Aby utrzymać temperaturę magazynowanego syropu oraz zapobiec zamarzaniu produktu zastosowaliśmy przewody grzewcze rozłożone na dennicy dolnej, części walcowej, rurociągu oraz na odpowietrzniku. Regulatory temperatury służące m.in. do regulacji temperatury na przewodach grzewczych zostały umieszczone w specjalnej skrzynce zamontowanej na płaszczu zbiornika.

Z racji, że zbiornik przeznaczony jest dla przemysłu spożywczego wszystkie elementy będące w kontakcie z medium wykonaliśmy ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 316L. Elementy nie mające kontaktu z produktem są wykonane ze stali AISI 304L.

Zbiornik został posadowiony na cardze osadczej ze specjalnie przygotowanym otworem rewizyjnym i  wyposażony we wszelkie niezbędne króćce technologiczne i pomiarowe.

Średnica zbiornika w jego najszerszym miejscu to 4m, także przy dostawie i montażu musieliśmy się trochę nagimnastykować ale wszystko poszło bez problemu.

Poniżej efekty naszej pracy: