Share on facebook

ZBIORNIK MAGAZYNOWY NA MLEKO

Na potrzeby kolejnej inwestycji, która miała miejsce na Słowacji, wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy i zamontowaliśmy zbiornik magazynowy ze stali nierdzewnej o pojemności nominalnej 135m3. Jest to zbiornik dwupłaszczowy, przeznaczony do umieszczenia na zewnątrz budynku zakładu. W zbiorniku magazynowane będzie znormalizowane mleko.

Wysokość zbiornika to prawie 17 metrów, a jego średnica to niemal 4 metry. Ze względu na swoje gabaryty zbiornik był przewożony nocą, specjalnym transportem konwojowanym przez pilota.

W zbiorniku magazynowym zamontowano mieszadło boczne z napędem oraz specjalne stacjonarne i obrotowe głowice myjące.

Dodatkowo, aby umożliwić dostęp do górnego wieka zbiornik został wyposażony w drabinkę z koszem ochronnym i pomostem. Dostęp do dolnej części jest zaś możliwy dzięki specjalnym drzwiczkom inspekcyjnym, które znajdują się na dole zbiornika.

Montaż zbiornika nie należał do łatwych. W pierwszej kolejności musieliśmy zdemontować istniejący zbiornik. Następnie, w jego miejsce posadowić nowy zbiornik. Na koniec, naszym zadaniem było podłączenie zbiornika do istniejącej instalacji załadowczej i rozładowczej oraz instalacji mycia CIP. A to wszystko w ciągu 48 godzin. Tyle mógł maksymalnie trwać przestój zakładu. Nie mogło być więc mowy o błędach podczas montażu.

Doszło jeszcze prowadzenie prac w reżimie sanitarnym spowodowanym wirusem COVID-19, co było dodatkowym utrudnieniem. Na szczęście, jako producent zbiorników i urządzeń dla mleczarstwo mamy doświadczenie w takich realizacjach. Dodatkowo, współpraca między służbami prowadzącymi inwestycję ze strony Zamawiającego a kierownictwem i pracownikami z naszej strony umożliwiła sprawną i niekolidującą z innymi pracami realizację zamówienia.

A oto efekt końcowy naszych działań: