Share on facebook

ZBIORNIK MAGAZYNOWY Z WĘŻOWNICAMI

W ramach długoletniej współpracy z jednym z globalnych producentów etykiet samoprzylepnych już po raz kolejny wykonaliśmy zbiornik magazynowy ze stali kwasoodpornej. Jest to ciśnieniowy, pionowy, trzypłaszczowy zbiornik o pojemności 30m3.

Zbiornik służy do magazynowania syntetycznego kleju kauczukowego RH-9 pod ciśnieniem 1bar. Medium zaliczane jest do płynów grupy II. Materiały, z których wykonaliśmy zbiornik są dopuszczone do kontaktu z tym produktem. Elementy mające kontakt z produktem wykonane ze stali kwasoodpornej w gatunku 1.4541, pozostałe elementy ze stali kwasoodpornej 1.4301.

Zbiornik wyposażyliśmy w specjalny spiralny układ wysokociśnieniowych wężownic grzewczych roztapiających medium. W skład układu wchodzi wężownica spiralna z pół rury na dennicy dolnej oraz płaszczu do wysokości 55 cm oraz system wężownic spiralnych w zbiorniku składających się z następujących sekcji:

  • 2 sekcji małych wężownic,
  • 6 sekcji dużych wężownic

Czynnikiem grzewczym, który znajduje się w wężownicach jest olej termalny o temperaturze 200°C, ciśnienie pracy w wężownicach wynosi zaś 6 bar. Głównym zadaniem układu wężownic jest zachowanie odpowiednich parametrów fizykochemicznych czynnika, znajdującego się w zbiorniku, co jest niezwykle istotne dla otrzymania finalnego produktu o najwyższych standardach jakościowych.

Zbiornik magazynowy dodatkowo zostały wyposażony w:

  • drabinę z klatką bezpieczeństwa zabezpieczająca przed upadkiem
  • demontowalny podest obsługowy przy zbiorniku

Poniżej kilka zdjęć z produkcji oraz z montażu u klienta: