Share on facebook

ZBIORNIK MAGAZYNOWY NA MŁÓTO

Na zamówienie jednego z browarów z województwa łódzkiego wykonaliśmy zbiornik magazynowy odpadów o pojemności 40m3.

Zbiornik magazynowy odpadów (zbiornik na młóto) służy do przechowywania młóta browarniczego. Młóto browarniane, nazywane też wysłodzinami browarnianymi, jest pozostałością przy produkcji piwa. W jego skład wchodzą głównie pozostałości ziarna jęczmienia. Czasem mogą to też być pozostałości ziarna pszenicy, w zależności, jakiego ziarna użyto w browarze do warzenia piwa.

Młóto browarniane to wysoce ceniona pasza białkowa, mlekopędna. Jest ona szczególnie polecana dla krów mlecznych oraz trzody chlewnej. Wysoka zawartość łatwo przyswajalnego białka, włókna oraz witamin zwiększa ilość oraz jakość wyprodukowanego mleka. Zbiornik produkcji Hydro-Instal jest dostosowany do sprzedaży powstałego młóta. W tym celu, pod łapami wspornikowymi zbiornika zamontowano wagi tensometryczne.

Zbiornik magazynowy, o którym mowa jest to zbiornik bezciśnieniowy, pionowy, dwupłaszczowy.

Zbiornik dla browaru został wykonany ze stali kwasoodpornej oraz blachy trapezowej (płaszcz zbiornika).

Zbiornik wyposażony jest w 3 sekcje grzania przewodami grzejnymi. Dwie z nich znajdują się na części walcowej zbiornika, a jedna na sekcja na dennicy dolnej.

Zbiornik został wyposażony we wszystkie niezbędne króćce.

W zakresie naszej firmy był również demontaż starego zbiornika oraz montaż nowego.  Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych podczas pracy montaż został ukończony o czasie.

Poniżej kilka zdjęć z naszego zakładu produkcyjnego: