Share on facebook

ZBIORNIK OTWARTY GRZANY OLEJEM

ZBIORNIK OTWARTY GRZANY OLEJEM

Na zamówienie naszego stałego klienta z branży chemicznej wykonaliśmy zbiornik otwarty grzany olejem termalnym. Jego pojemność wynosi 50 litrów. W zbiorniku będzie podgrzewany lakier na bazie wody. Temperatura docelowa medium to około 95°C. W płaszczu grzewczym temperatura oleju będzie dochodziła zaś do 200°C. Dlatego tak ważne było odpowiednie dobranie materiału, z którego wykonany jest zbiornik. W tym konkretnym przypadku zastosowaliśmy żaroodporną stal AISI 309, która jest dedykowana do pracy w wysokich temperaturach. Dzięki swoim właściwościom mechanicznym, wysokiej wytrzymałości na rozciąganie w podwyższonych temperaturach idealnie sprawdzi się tym zbiorniku.

Zbiornik posadowiony jest na czterech nogach. Całość zamontowana jest na ruchomej platformie, na której znajdziemy również zbiornik o pojemności 20 litrów z przeznaczeniem na olej.

Sterowanie zarówno temperaturą medium, jak i temperaturą oleju odbywa się z poziomu skrzynki sterowniczej, która również zamontowana jest na konstrukcji jednej. Całe urządzenie cechuje łatwa obsługa.

Poniżej kilka zdjęć zbiornika: