Share on facebook

ZBIORNIKI DLA PRZEMYSŁU MIĘSNEGO

Nasze kolejne zamówienie dotyczy przemysłu mięsnego. Do wykonania mamy mieszalnik antykoagulantu o pojemności 0,6m3, zbiornik do instalacji CIP o pojemności 0,6m3 oraz zbiornik na krew o pojemności 25m3. Bezpośrednim Inwestorem jest największa w Polsce firma mięsna, która zajmuje się nie tylko produkcją mięsa wieprzowego czy drobiowego, ale również produkcją przetworów mięsnych.

Dwa mniejsze zbiorniki już wykonaliśmy. Czekają tylko na transport. Do wykonania, w późniejszym terminie, mamy jeszcze mieszalnik na krew.

Mieszalnik antykoagulantu jest to zbiornik bezciśnieniowy, pionowy, jednopłaszczowy. Zbiornik jest w całości wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 304. Mieszalnik służy do mieszania antykoagulantu (substancji przeciwzakrzepowej). W mieszalniku zastosowano mieszadło śrubowe z motoreduktorem. Zbiornik posadowiony jest na 4 nogach zakończonych regulowanymi stopkami.

Drugi z wykonanych zbiorników, to zbiornik do instalacji CIP. Jest to zbiornik bezciśnieniowy, pionowy, jednopłaszczowy. Zbiornik wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Jego zadaniem jest magazynowanie substancji woda/kwas/zasada. Zbiornik wyposażony jest w stacjonarną głowicę myjącą oraz wszelkie niezbędne króćce technologiczne.

Jest to już 3 zamówienie dla tego Inwestora. Miejmy nadzieję, że nie ostatnie 😉

 

Poniżej kilka zdjęć z produkcji: