Share on facebook

ZBIORNIKI I MIESZALNIKI DLA FIRMY Z BRANŻY NAWOZOWEJ

Kolejny duży projekt zakończył się sukcesem. Było to wykonanie 7 zbiorników dla firmy z branży nawozowej. Wszystkie zbiorniki zostały wykonane ze stali kwasoodpornej gat. EN 1.4404 w miejscach kontaktu z medium, pozostałe elementy ze stali gat. EN 1.4301. Poniżej krótki opis poszczególnych zbiorników:

  • zbiornik magazynowy o pojemności 28 m3. Zbiornik służy do magazynowania permeatu, który jest odpadem po procesie filtracji membranowej, na której następuje zatężanie kwasów humusowych. Urządzenie wyposażone w przewód grzewczy na części walcowej zabezpieczający przed zamarznięciem. Dodatkowo zbiornik wyposażony w barierki ochronne oraz drabinę, umożliwiające wejście na dach zbiornika. Zbiornik posadowiony na pierścieniu osadczym.
  • mieszalnik o pojemności 28 m3. Zbiornik służy do wymieszania niezatężonych roztworów kwasów humusowych. Zbiornik wyposażony w mieszadło wolnoobrotowe służące do równomiernego rozprowadzenia roztworu kwasu w objętości mieszalnika, jak również mające na celu polepszenie przekazywania ciepła ze ścianek mieszalnika. W tym celu zastosowano płaszcz grzewczy pillow-plate na części walcowej oraz na dennicy. Zbiornik wyposażony w barierkę oraz drabinę z koszem ochronnym. Zbiornik posadowiony na czterech nogach.
  • mieszalnik o pojemności 28m3. Zbiornik służy do mieszania zatężonych roztworów kwasów humusowych. Zbiornik wyposażony w mieszadło wolnoobrotowe służące do równomiernego rozprowadzenia roztworu kwasu w objętości mieszalnika, jak również mające na celu polepszenie przekazywania ciepła ze ścianek mieszalnika. W tym celu zastosowano płaszcz grzewczy pillow-plate na części walcowej oraz na dennicy. Dodatkowo, mieszalnik wyposażony w barierkę na dennicy górnej oraz drabinę z koszem ochronnym. Zbiornik posadowiony na czterech nogach
  • mieszalnik o pojemności 2 m3. Zbiornik służy do zobojętniania popłuczyn kwaśnych. Zbiornik z przewodem grzewczym na dennicy dolnej oraz na części walcowej zbiornika w celu zabezpieczenia przed zamarznięciem.
  • mieszalnik o pojemności 4,25m3. Zbiornik służy do zobojętniania produktu gotowego jakim jest zatężony roztwór kwasów humusowych. Mieszalnik wyposażony w płaszcz pillow-plate na dennicy dolnej oraz na części walcowej zbiornika. Dodatkowo, mieszalnik wyposażono w mieszadło ramowe wolnoobrotowe z możliwością regulacji obrotów.
  • mieszalnik o pojemności 3 m3 – 2 szt. Zbiornik służy do ekstrakcji kwasów humusowych z węgla brunatnego. Zbiornik wyposażony w płaszcz grzewczy pillow-plate na dennicy dolnej oraz części walcowej zbiornika.

Zapraszamy do galerii: