Share on facebook

ZBIORNIKI PROCESOWE ZE STALI NIERDZEWNEJ DO MAGAZYNOWANIA MĄCZKI DROBIOWEJ I MĄCZKI Z PIERZA

 

Kolejne zbiorniki ze stali nierdzewnej opuściły zakład produkcyjny Hydro-Instal. Były to jednopłaszczowe zbiorniki procesowe o pojemności 155m3 w ilości 8 sztuk. Wykonaliśmy je na zamówienie największego polskiego producenta mięsa, lidera w produkcji drobiu oraz wiodącego producenta trzody chlewnej.

Zbiorniki nierdzewne przeznaczone są do magazynowania mączki drobiowej i mączki z pierza, która powstaje z utylizowanych odpadów pochodzących z bieżącej produkcji zakładu. Mączka wykorzystywana jest następnie w produkcji karmy dla zwierząt towarzyszących (tj. psy i koty) oraz zwierząt futerkowych.

Zbiorniki procesowe wykonane zostały z blachy nierdzewnej. Elementy, które nie mają kontaktu z medium zostały zaś wykonane z blachy węglowej w gat. S235JR zabezpieczonej antykorozyjnie.

Zbiorniki zostały dostarczone i zamontowane na specjalnej konstrukcji nośnej. Wszystkie zbiorniki zostały wyposażone w króciec wlotowy z kołnierzem dopasowanym do zasypu oraz króciec spustowy z kołnierzem dopasowanym do montażu rękawa załadowczego.

Oprócz produkcji zbiorników, mieliśmy również  za zadanie ich transport oraz montaż. Było to ogromne wyzwanie logistyczne, gdyż średnica każdego zbiornika to prawie 5m, a długość to około 12m.

Na szczęście, zbiorniki procesowe zostały dostarczone sprawnie i z uwzględnieniem najwyższych zasad bezpieczeństwa. Również ich montaż przebiegł bez większych niespodzianek. Choć przyznajemy, że montaż jedenastometrowego zbiornika przez dach hali o wysokości 20 metrów mógł wyglądać spektakularnie. Jako producent zbiorników ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej z ponad 15 letnim doświadczeniem jesteśmy przygotowani na każdą okoliczność J

Poniżej kilka zdjęć z produkcji i montażu: