ZBIORNIKI I URZĄDZENIA DLA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO I MLECZARSKIEGO

Dostarczamy urządzenia dla przemysłu spożywczego w całej Europie. Kompletujemy i montujemy zarówno gotowe linie produkcyjne, załadowcze i rozładowcze, jak również zbiorniki magazynowe, procesowe czy transportu bliskiego zarówno dla produktów sypkich, jak i płynnych. W naszej ofercie znajdują się również własne urządzenia procesowe powstałe w wyniku doświadczeń zdobytych w różnych gałęziach przemysłu spożywczego.

W oparciu o Nasze biuro konstrukcyjne mamy możliwość zaprojektować dowolne urządzenie magazynowe według wymagań i potrzeb każdego klienta. Możemy zaprojektować, wykonać i zamontować zbiorniki o pojemności od kilkudziesięciu litrów do kilkuset metrów sześciennych.

Każdy ze zbiorników zgodnie z wymaganiami i potrzebami zamawiającego może być wyposażony w:

 • mieszadła,
 • króćce do napełniania, opróżniania, i poboru próbek,
 • przyrządy kontrolno-pomiarowe do pomiaru poziomu cieczy, ciśnienia, temperatury,
 • zawory bezpieczeństwa mające na celu utrzymanie stałego ciśnienia wewnątrz zbiornika,
 • włazy kontroli wnętrza i napraw,
 • wzierniki,
 • drabinki,
 • podesty

ZBIORNIKI MAGAZYNOWE - TANKOSILOSY

Zbiorniki magazynowe / tankosilosy są wyposażeniem większości zakładów przemysłu spożywczego i mleczarskiego. Służą do magazynowania i gromadzenia produktów płynnych, półpłynnych czy produktów sypkich. W mleczarstwie służą do magazynowania mleka, serwatki czy śmietany. W przemyśle owocowo warzywnym np. do gromadzenia i magazynowania soków czy syropów. W przemyśle fermentacyjnym do gromadzenia surowca i gotowego produktu. W przemyśle zbożowo młynarskim tego rodzaju zbiorniki służą do gromadzenia surowca i gotowego sypkiego produktu.

Konstrukcje produkowanych przez nas zbiorników magazynowych są zawsze dostosowane do cech fizykochemicznych surowców i technologii stosowanych w danym zakładzie.

Zbiorniki znajdujące się w ofercie naszej firmy mogą być dowolnie konfigurowane ze względu na typ konstrukcji lub wyposażenia. Produkujemy zbiorniki magazynowe o objętościach i gabarytach dostosowanych do potrzeb klienta, o pojemności od kilkudziesięciu litrów do 500m3, zbudowanych ze stali nierdzewnej typu 304 i 316, jak również ze stali czarnej. Produkujemy zarówno zbiorniki pionowe, jak i poziome. W zależności od przechowywanego medium, możemy zaoferować zbiorniki jednopłaszczowe, dwupłaszczowe czy trójpłaszczowe; izolowane bądź też nie; z płaszczem grzewczym czy chłodzącym. Stosujemy też nowoczesną technologię „pillow-plate”. Takie nowoczesne rozwiązanie płaszcza daje możliwość zaoszczędzenia na zużyciu czynników energetycznych z uwagi na zwiększenie współczynnika przenikania ciepła.

Każdy zbiornik magazynowy, w zależności od procesu technologicznego czy też potrzeb klienta wyposażamy w elementy zapewniające odpowiednią jakość produktów i bezpieczeństwo. Do takiego oprzyrządowania należą:

 • mieszadła,
 • króćce do napełniania, opróżniania, i poboru próbek,
 • przyrządy kontrolno-pomiarowe do pomiaru poziomu cieczy,
 • ciśnienia,
 • temperatury,
 • zawory bezpieczeństwa mające na celu utrzymanie stałego ciśnienia wewnątrz zbiornika,
 • włazy kontroli wnętrza i napraw,
 • wzierniki,
 • drabinki,
 • podesty.

W zależności od rozmiaru zbiorniki magazynowe mogą być w całości wykonywane w naszym zakładzie lub montowane u klienta.

Wszystkie urządzenia produkujemy w najwyższych standardach wynikających z norm panujących w przemyśle spożywczym czy mleczarskim, zapewniając najwyższą jakość i solidność wykonania, pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz montaż w siedzibie naszych klientów.

29/01/2024

Mieszalnik o pojemności 150 l

Realizacja która właśnie dobiegła końca to mieszalnik o pojemności 150l. Inwestorem jest producent najwyższej jakości separatorów do baterii litowo-jonowych. Produkt ten będzie dostarczany do globalnych producentów […]
05/12/2023

Topielniki fazy tłuszczowej

Tym razem zadanie jakie mieliśmy przyjemność wykonać to  topielniki fazy tłuszczowej sztuk dwie, każdy o pojemności 30litrów. Będą one miały zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Inwestorem jest […]
18/09/2023

Wymiennik ciepła dla przemysłu farmaceutycznego

Właśnie dobiegła końca kolejna realizacja, tym razem był to wymiennik ciepła dla przemysłu farmaceutycznego.  Inwestor to jeden z pionierów branży  farmaceutycznej w Polsce.  Jest on jednym […]

FERMENTORY

Nasze fermentory to kompletnie wyposażone zbiorniki procesowe wykonane ze stali kwasoodpornej przeznaczone np. do produkcji piwa, wina, jogurtów i innych produktów gdzie prowadzony jest proces fermentacji. Konstrukcja tych fermentorów poprzez budowę płaszcza zapewnia utrzymanie wymaganej temperatury odpowiedniej dla każdego procesu biotechnologicznego.

 

Na wyposażeniu każdego z nich w zależności od wymagań konkretnego procesu biotechnologicznego mogą znajdować się elementy aparatury kontrolno-pomiarowej np.

 • czujniki gazów (tlen, dwutlenek węgla, azot),
 • temperatury, 
 • poziomu,
 • ciśnienia,
 • sondy konduktometryczne i pH,

co pozwala na monitorowanie i sterowaniem zachodzącymi procesami. Standardowe wyposażenie fermentorów to króćce pozwalające na doprowadzenie pożywki i odebrania produktu, pobrania próbek jak również głowice myjące dające możliwość prowadzenia procesu mycia w sposób ciągły w wykorzystaniem  automatycznej stacji mycia CIP.

 

Każdy z podzespołów zbiorników fermentacyjnych może być dostosowany do potrzeb Klienta. Takie elementy, jak ilość i rodzaje przyłączy czy zaworów, średnice króćców każdorazowo są dopasowywane indywidualnie.

MIESZALNIKI

W naszej ofercie znajdują się również mieszalniki do cieczy i materiałów sypkich. Produkujemy mieszalniki o objętościach i gabarytach dostosowanych do potrzeb klienta, o pojemności od kilkudziesięciu litrów do 500m3, ze stali nierdzewnej typu 304 i 316, jak również ze stali czarnej. Produkujemy zarówno zbiorniki pionowe, jak i poziome. W zależności od przechowywanego medium, możemy zaoferować zbiorniki jednopłaszczowe, dwupłaszczowe czy trójpłaszczowe; izolowane bądź też nie; z płaszczem grzewczym czy chłodzącym.

 

Wielkość, położenie i kształt zbiornika, konstrukcję mieszadła a także wyposażenie całego zespołu  dobieramy do wymagań mieszanego produktu i indywidulnego zamówienia klienta. Nasze mieszalniki projektujemy, budujemy i wyposażamy we własnej konstrukcji mieszadła w zależności od rodzaju produktu i procesu jaki w nich zachodzi.

 

Nasze zbiorniki możemy również wyposażyć w mieszadła magnetyczne, a klasyczne mieszadła możemy zamontować od góry, dołu lub, w przypadku braku przestrzeni, bocznie. W zależności od wymagań klienta i konkretnego procesu dobierzemy i zoptymalizujemy działanie mieszadeł wolnoobrotowych i szybkoobrotowych. Mieszalniki wyposażamy w aparaturę kontrolno-pomiarową podłączoną do automatyki w celu optymalizacji warunków technologicznych procesu mieszania i możliwości regulacji. W każdym mieszalniku możemy zamontować czujniki temperatury, wypełnienia (masy), ciśnienia, pH, tlenu i inne według życzenia klienta. Nasze mieszalniki mogą pracować w warunkach obniżonego i podwyższonego ciśnienia.

 

PASTERYZATORY

Pasteryzator tunelowy to urządzenie wykorzystywane w przemyśle spożywczym do pasteryzacji produktów spożywczych pakowanych w słoiki, puszki i butelki. Produkty te mogą obejmować soki, napoje, przetwory owocowe i warzywne oraz inne rodzaje żywności. Proces pasteryzacji polega na podgrzewaniu produktu do określonej temperatury przez określony czas w celu zabicia wszelkich szkodliwych bakterii. Pomaga to przedłużyć okres trwałości produktu i zapewnić, że jest on bezpieczny do spożycia.

Istnieje kilka zalet korzystania z pasteryzatora tunelowego w przemyśle spożywczym. Jedną z głównych zalet jest szybkość i wydajność procesu. Pasteryzatory tunelowe są zaprojektowane do przetwarzania dużych ilości produktu w stosunkowo krótkim czasie, co czyni je idealnymi do stosowania w środowiskach produkcyjnych o dużej objętości. Dodatkowo, pasteryzatory tunelowe są w stanie pasteryzować szeroki zakres produktów, co czyni je odpowiednimi do stosowania w różnych zastosowaniach spożywczych. Pasteryzatory tunelowe są również zazwyczaj łatwe w obsłudze i konserwacji, co czyni je opłacalnym wyborem dla producentów żywności.

ZBIORNIKI MOBILNE
ZBIORNIKI PRZEJEZDNE
ZBIORNIKI TRANSPORTU BLISKIEGO

Nasze zbiorniki mobilne / zbiorniki przejezdne / zbiorniki do transportu bliskiego służą do transportu półproduktu lub produktu, np. z jednej hali produkcyjnej na drugą.  Ich konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, aby do przemieszczania wystarczyła siła ludzkich mięśni. W tym celu, zbiorniki umieszczamy na specjalnych podporach zakończonych kołami skrętnymi wyposażonymi w hamulce. W zależności od konstrukcji układu kołowego zbiorniki transportu bliskiego mogą posiadać dwa lub cztery koła skrętne. Konstrukcja może być dodatkowo wyposażona w uchwyt ułatwiający obsługę i manewrowanie podczas zbiornika.

Możemy tez wykonać zbiorniki paletowe, które w dolnej części konstrukcji posiadają otwory na widły wózka paletowego lub widłowego, dzięki czemu mogą być przy ich pomocy transportowane.

Zbiorniki mobilne / zbiorniki przejezdne / zbiorniki transportu bliskiego najczęściej można spotkać w wersjach o pojemności od kilku do kilkuset litrów. Zbiorniki o większych pojemnościach nie są już tak zwrotne, a ich transportowanie staje się problematyczne.

Wszystkie nasze zbiorniki transportowe produkujemy zgodnie z zasadami higienicznej konstrukcji urządzeń w celu łatwego ich mycia. W każdym tego typu zbiorniku montujemy głowice myjące dobrane do ich wielkości, co zapewnia możliwość mycia automatycznego w systemie CIP.

MIESZADŁA

Nasze mieszadła są zawsze dobrane do medium znajdującego się w zbiorniku (substancje płynne, półpłynne, sypkie) oraz do procesu,  jaki w nich zachodzi. Mogą to być zarówno mieszadła wolnoobrotowe, jak i szybkoobrotowe. Mieszadła mogą być montowane od góry, od dołu lub z boku.

 

Specjalizujemy się w produkcji następujących rodzajów mieszadeł wolnoobrotowych i szybkoobrotowych:

 • śmigłowe/propellerowe,
 • ramowe,
 • wstęgowe,
 • ślimakowe,
 • tarczowe,
 • kotwicowe,
 • łopatowe,
 • mieszadła ze skrobakami i łamaczami wirów,
 • podwójne przeciwbieżne.

 

Możemy też dowolnie konfigurować mieszadła oraz tworzyć całe zespoły mieszające (mieszadło z pokrywą).