URZĄDZENIA I ZBIORNIKI DLA PRZEMYSŁU BROWARNICZEGO

Od kilku lat obserwujemy w Polsce rewolucje piwną, w której coraz większy udział mają małe i średnie browary regionalne, rzemieślnicze oraz restauracyjne. Reagując na te zmiany opracowaliśmy własną linię wyspecjalizowanych urządzeń do warzenia piwa, jego fermentacji i leżakowania.

Hydro-Instal zajmuje się zarówno produkcją, montażem oraz serwisem kompletnych browarów, a także poszczególnych urządzeń browarniczych. Nasz zespół inżynierów jest w stanie zaprojektować optymalne rozwiązania dla nowo budowanych obiektów, jak również przygotować projekt przebudowy i modernizacji istniejących browarów.

Produkujemy ze stali kwasoodpornej i nierdzewnej, aby zapewnić zbiorniki wysokiej jakości oraz takie, które wymagają minimalnej konserwacji. Nasze urządzenia browarnicze mogą być dowolnie konfigurowane ze względu na typ konstrukcji lub wyposażenia. Produkowane są z myślą o kliencie i w pełni dostosowane do jego potrzeb, zarówno pod względem standardu wykończenia, poziomu ciśnienia czy wymiarów.

Każdy zbiornik, czy to dla przemysłu browarniczego, czy każdego innego, wyposażony jest w niezbędne przyłącza, czujniki oraz akcesoria zgodnie z zachodzącym procesem technologicznym i wymaganiami klienta.

W naszej ofercie znajdują się:

 • Kadzie filtracyjne,
 • Kadzie zacierne,
 • Kotły zacierne,
 • Kotły warzelne,
 • Kadzie wirowe Whirpool.

 

Świadczymy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz montaż w siedzibie klienta.

WARZELNIE

Firma Hydro-Instal Ostrołęka od lat zajmuje się produkcją i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań w przemyśle browarniczym. Na przestrzeni kilku ostatnich lat wykonaliśmy kilka nowoczesnych warzelni oraz wydziałów fermentacyjnych.

Nasze warzelnie są dedykowane zarówno dla browarów restauracyjnych, browarów rzemieślniczych i browarów przemysłowych. Urządzenia warzelni są konfigurowane i dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Produkujemy warzelnie o wybiciu od 10 hl do 200 hl o konfiguracjach: dwu, cztero, oraz sześcio – naczyniowych z możliwością dekokcji.

Oferujemy rozwiązania umożliwiające przygotowanie brzeczki metodami dekokcji oraz infuzji. Filtracja może być prowadzona w sposób grawitacyjny oraz wymuszony, a kadzie filtracyjne mogą filtrować brzeczki od 8 do 28 Plato.

Wszystkie konfiguracje są sterowane manualnie z dodatkową opcją pełnej automatyzacji procesów na warzelni wraz z systemem kontroli zdalnej i możliwością rejestracji wszelkich operacji.

parallax background

FERMENTACJA I LEŻAKOWNIA

Wszystkie nasze urządzenia wykonane są z wysokogatunkowych materiałów oraz zgodnie z normami Urzędu Dozoru Technicznego jakie powinny spełniać urządzenia ciśnieniowe oraz posiadają zatwierdzenia typu wydane przez Główny Urząd Miar.

Urządzenia produkcji Hydro-Instal Ostrołęka są dostosowane do fermentacji zarówno metodą klasyczną (otwarta fermentacja), jak i w specjalnych tankofermentorach. Nasze zbiorniki zapewniają również bezpieczny proces leżakowania piwa. Oferujemy zarówno pionowe zbiorniki leżakowe, jak i poziome z możliwością piętrowania, co oszczędza miejsce w browarze.

Hołdujemy tradycyjnemu piwowarstwu oferując otwarte kadzie fermentacyjne z płaszczami chłodniczymi o pojemności od 20 hl do 200 hl.

Każdy z podzespołów zbiorników fermentacyjnych czy leżakowych może być dostosowany do potrzeb Klienta. Takie elementy, jak ilość i rodzaje przyłączy czy zaworów, średnice króćców każdorazowo są dopasowywane indywidualnie.

 

W ofercie posiadamy:

 • kadzie fermentacyjne otwarte,
 • tanki cylindryczno-stożkowe, BB Tanki, CK Tanki,
 • zbiorniki leżakowe pionowe i poziome z możliwością piętrowania,

PASTERYZATOR TUNELOWY

Pasteryzatory tunelowe są powszechnie stosowane w przemyśle piwowarskim do pasteryzacji piwa. Proces pasteryzacji polega na podgrzewaniu piwa do określonej temperatury przez określony czas w celu zabicia wszelkich szkodliwych bakterii, które mogą być obecne. Piwo jest podgrzewane parą lub gorącą wodą, a następnie szybko schładzane.

Istnieje kilka zalet stosowania pasteryzatora tunelowego w przemyśle piwowarskim. Jedną z głównych korzyści jest to, że pozwala ona na bardziej wydajny i spójny proces pasteryzacji. Ponieważ piwo stale przemieszcza się przez tunel, jest wystawione na działanie ciepła przez stały czas, co zapewnia, że całe piwo jest odpowiednio pasteryzowane. Jest to szczególnie ważne dla dużych browarów, które muszą wyprodukować dużą ilość piwa w krótkim czasie. Pasteryzatory tunelowe są również stosunkowo łatwe w utrzymaniu i obsłudze, co czyni je wygodnym wyborem dla wielu browarów. Dodatkowo, ponieważ proces pasteryzacji jest zautomatyzowany, może pomóc zmniejszyć ryzyko błędu ludzkiego i poprawić ogólną jakość piwa.

POZOSTAŁE PRODUKTY

Firma Hydro-Instal oferuje również nowoczesne rozwiązania do magazynowania oraz transportowania słodu do pomieszczenia ze śrutownikiem.

Współpracujemy z najlepszymi producentami renomowanych śrutowników na rynku piwowarskim.

W naszej ofercie znajdują się również:

 • mikrobrowary
 • zbiorniki na młóto,
 • kadzie drożdżowe,
 • zbiorniki na śrutę,
 • zbiorniki propagacji drożdży
 • zbiorniki sterylizacji drożdży
 • zbiorniki wody gorącej,
 • stacje CIP,
 • śrutowniki,
 • układy chłodzenia,
 • urządzenia do chmielenia na zimno,
 • podesty,

INSTALACJE TECHNOLOGICZNE

Firma Hydro-Instal to nie tylko zbiorniki, ale również instalacje wykorzystywane w browarach. Nasza firma specjalizuje się w pełnym wykonaniu technologii pary, wody, chłodu. Wszystkie konieczne połączenia technologiczne projektujemy i wykonujemy sami u klienta wg projektów inwestora lub tworzymy je w naszych pracowniach inżynieryjnych.

Jesteśmy również liderem na rynku w segmencie kompleksowych rozwiązań wentylacyjnych, m.in. z wykorzystaniem nadmiaru ciepła w browarze stosując nowoczesne rozwiązania rekuperacji.