Share on facebook

WIELKOGABARYTOWE ZBIORNIKI MAGAZYNOWE BUDOWANE U KLIENTA

zbiorniki magazynowe składane u klienta

Często zdarza się tak, że zbiorniki, zwłaszcza zbiorniki magazynowe o dużej pojemności, ze względu na swoje gabaryty nie mogą być przetransportowane do miejsca docelowego. Nasza firma jednak nie stroni od tego typu zleceń. Hydro-Instal jest w stanie wybudować wielkogabarytowe zbiorniki we wskazanej przez Klienta lokalizacji, niemal w każdym miejscu na świecie. A ostatnio mieliśmy ku temu sposobność.

Otóż, niedaleko Norymbergii powstaje fabryka systemów izolacyjnych z włókna drzewnego wykorzystywanych do nowoczesnego i ekologicznego budownictwa domów. To właśnie w tym zakładzie powstał nasz ostatni „maluszek”. Zbiornik magazynowy, o którym mowa, ma pojemność 320m3. Wysokość zbiornika to 13m, zaś jego średnica to 6m. O transporcie gotowego zbiornika nie mogło być zatem mowy. W grę wchodziła tylko budowa u klienta z wcześniej przygotowanych elementów. Ale dzięki sprawnej ekipie montażowej całe przedsięwzięcie przebiegło szybko i sprawnie.

Zbiornik o pojemności 320m3 był największym ze zbiorników jakie robiliśmy dla tego niemieckiego Inwestora ale nie jedynym. Cały projekt obejmował jeszcze zbiorniki magazynowe o pojemności 7,2m3, 8,7m3 oraz 80m3, które zostały przewiezione do klienta wcześniej. Wszystkie zbiorniki magazynowe w tym projekcie są zbiornikami jednopłaszczowymi, bezciśnieniowymi. Zbiorniki zostały wyposażone we wszelkie niezbędne przyłącza i króćce technologiczne. Wykonaliśmy je ze stali kwasoodpornej w gatunku AISI 304

Efekty naszej pracy na zdjęciach poniżej: